Ühes armsas kollases majakeses Pärnu südames asub vinoteek. Sa oled ehk temast mööda kõndinud, kuid kas sa tead tema lugu?

Vino & Gino omanikuks on aktivistist 40ndates naine, kellel tekkis igasse päeva nii palju vaba aega, et sai lugeda suuremas koguses raamatuid ja õhtul veel rahulikult Netflixist tunnike oma lemmikuid vaadata. Kõige selle kõrval jõudis ta aga mõtetega sinnani, et ehk oleks aeg oma kolmandaks pesamunaks. Oma mõtet abikaasale serveerides tuli aga sealtpoolt kiirelt vastuküsimus: “Kas on mingit teist võimalust?”

“Jah on küll! Oma veini- ja džinnibaar!”, pahvatas naine mehele välja oma ammuse unistuse. Kahest võimalikust variandist valis abikaasa välja enda arvates leebema. Ja nii ta läkski, sündis Vino & Gino!

Kindlasti küsid sa enda käest, et miks just selline nimi? Vino on hispaania keeles vein. See on lihtne ja loogiline. Aga miks just Gino? Gino on Vino parim sõber, kuid ta on kangem tegelane. Samas kui lisada sellele õiged koostisosad, võib ta olla ka veidi malbem.

Tihti on nii, et alustad meeldivat pärastlõunat Vino seltsis, aga õhtu edenedes lähed üle Ginole. Vahel naudid ühte rohkem kui teist, sellepärast ongi hea kui sul on olemas valikuvõimalus. Nagu öeldakse, heal lapsel mitu nime. Vino ehk vein, wine. Gino ehk džinn, gin. Nii lihtne see ongi.

Vino & Ginos leiad endale igal külastusel uue lemmiku nende kahe sõbra seast. Vein on kindlasti üks maailma kuulsamaid alkohoolseid jooke. Meie vinoteegis leidub hulgaliselt veine erinevatest maailmajagudest ja igale maitsemeelele. Ka kadakamarjadest valmistatud džinn on tänapäeval üha populaarsem. Kas teadsid, et algselt oli gin toonikuga mõeldud hoopis sõjaväelastele malaaria vastu võitlemiseks?

-Raina Sillaots,
Vino & Gino looja